Home Szkoła Bez Przemocy-Wstęp
Wstęp-Szkoła bez przemocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 09 maja 2009 20:54

SZKOŁA BEZ PRZEMOCY


   Niedawno w ankiecie diagnozującej pytałam uczniów klas trzecich i drugich gimnazjum, czy nasza szkoła jest szkołą bez przemocy. Odpowiedzi wskazują na to, że do ideału nam daleko, bo trzecioklasiści w odpowiedzi na to pytanie przyznali szkole 58% możliwych punktów, a drugoklasiści 61%, ale pytani o  dobre samopoczucie w swojej klasie oceniają je  zdecydowanie wyżej, bo na 78%( tu oba poziomy wieku są zgodne), podobnie jak poczucie bezpieczeństwa w szkole.  Wydaje się więc że nie jest  źle, jednak nigdy nie dosyć działań, które bezpieczeństwo uczniów i ich samopoczucie w szkole mogą podnieść. Zgodnie z tym założeniem nasza szkoła w jesieni przystąpiła do ogólnopolskiego  programu SZKOŁA BEZ PRZEMOCY, który staramy się realizować. Myślę, że  do tej pory udało się już Państwu zajrzeć na stronę internetową programu, ale jeżeli nie – gorąco do tego zachęcam: www.szkolabezprzemocy.pl
   Znajdziecie tam Państwo wiele ciekawych materiałów, m.in. zapis wszystkich dotychczasowych czatów z ekspertami prowadzonych w tym roku szkolnym w ramach programu. Żeby zaoszczędzić poszukiwań, najważniejsze dla rodziców treści skopiowane ze strony Szkoły Bez Przemocy przedstawiam tutaj, żeby mieć pewność, że będą łatwo dostępne. Tegoroczna, trzecia już edycja ogólnopolskiego programu, kładzie nacisk na współpracę szkoły ze środowiskiem lokalnym, którą trudno przecenić, szczególnie jeżeli chodzi o współpracę i zaangażowanie rodziców we wspólnej z nauczycielami i wychowawcami trosce o dobro młodych powierzonych naszej opiece. Razem jesteśmy w stanie skuteczniej rozwiązywać różne zauważone problemy.  Zachęcam Państwa do lektury i zapraszam na rozmowy o sprawach, które są ważne dla Was i Waszych dzieci.


       Małgorzata Kwiecińska
           psycholog szkolny 

 


Nisko, 07.05.2009

 

B.Śnieżek