Home Otrzymany sprzęt
Otrzymany sprzęt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 09 grudnia 2012 19:53
Nasza szkoła bierze udział w pilotażowym programie

 W RAMACH PILOTAŻOWEGO RZĄDOWEGO PROGRAMU ROZWIJANIA KOMPETENCJI UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W ZAKRESIE STOSOWANIA TECHNOLOGII INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNYCH 

CYFROWA SZKOŁA 


Program realizowany jest w partnerstwie z  Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej  (CEO) z siedzibą w Warszawie.

 
 

  Głównym celem projektu jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji. Znaleźliśmy się wśród szczęśliwców, którym udało się być zakwalifikowanym do tego projektu. Tylko 400 szkół w Polsce otrzyma  sprzęt komputerowy z projektu "Cyfrowa szkoła".

Pilotażowy program rozpoczął się w kwietniu 2012 roku i potrwa do sierpnia 2013 roku.

Koordynatorem projektu w szkole jest p. Beata Śnieżek. Na prośbę organu prowadzącego w kwietniu 2012 r. napisała ona wniosek o dofinansowanie w ramach projektu "Cyfrowa szkoła". Wniosek ten został pozytywnie zaopiniowany. Następnie napisała ona specyfikację do przetargu.

Dzięki funduszom pozyskanym z ministerstwa (121 000 zł)i wsparciu finansowemu miasta (40 000zł) nasza szkoła otrzymała 23 listopada  2012 r.  następujący sprzęt komputerowy (fotki>>):

 •     32 laptopy dla uczniów
 •     2 szafy na laptopy
 •     7 laptopów dla nauczycieli
 •     2 tablice interaktywne
 •     4 rzutniki krótkoogniskowe
 •     2 rzutniki multimedialne
 •     3 ekrany ścienne
 •     1 ekran na statywie
 •     2 drukarki laserowe,
 •     1 sieciowe urządzenie wielofunkcyjne
 •     system zbierania danych (32 piloty)
 •     1 skaner rolkowy
 •     1 wizualizer
 •     5 głośników z mikrofonami
 •     rozbudowaną sieć bezprzewodową (kontroler WLAN, 2 punkty dostępowe, router)


Dostawca sprzętu wyłoniony został drogą przetargu. Jest nim niżańska firma komputerowa TECHTOP (ul. Rzeszowska 10) p. Marcina Wakszyńskiego

  Nasza podstawówka  jest jedną z 28 szkół w woj. podkarpackim i 400 w Polsce, które uczestniczą w programie. Chętnych było blisko 4 tys. szkół.

   Od tej pory uczniowie klas 4 będą przynajmniej 6 razy w tygodniu korzystać z laptopów lub pilotów do rozwiązywania testów na różnych przedmiotach, nie tylko na zajęciach komputerowych, ale i na j. polskim, matematyce, przyrodzie, j. angielskim, technice, historii i godz. wych. Ponadto nauczyciele w swojej pracy z uczniami będą mięli do dyspozycji tablice interaktywne i rzutniki oraz wizualizer. Taki sprzęt na pewno uatrakcyjni lekcje i pozwoli uczniom łatwiej przyswajać nowe wiadomości.

 Uwaga:

   Nasza szkoła otrzymała wariant II projektu – w którym komputery można także wypożyczać uczniom klas IV do korzystania w domu. Oczywiście wypożyczyć może sprzęt tylko rodzic lub opiekun prawny ucznia, po zapoznaniu się z Regulaminem wypożyczania sprzętu komputerowego, wypełniając wniosek o wypożyczenie sprzętu komputerowego  i oddać go w określonym terminie do sekretariatu szkoły.

   Uruchomienie tego programu nie oznacza, że od teraz uczniowie będą tylko siedzieć przed monitorem laptopa. Nadal będą korzystać również z tradycyjnych, czyli papierowych książek. Będą nadal otrzymywać zadania domowe.

                                                                                                                                    Beata Śnieżek  

 

                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( Czwartek, 07 lutego 2013 17:23 )
 

B.Śnieżek