Home Akcja "Nakrętka"
Akcja "Nakrętka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 01 marca 2012 10:12

Jedna nakrętka nic nie może ale góra nakrętek dużo może.

 

Akcja  "Nakrętka" w roku szk. 2014/2015

Zebraliśmy ponad 200kg nakrętek, z czego ponad 100 kg trafiło już do Rudnika.

Rekordzistami są uczniowie z klasy Ia- ponad 100 kg i IVa- ponad 50 kg.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.(więcej>>)

 

Rok szk. 2013/2014

   Nasza szkoła już po raz drugi wspiera i czynnie uczestniczy w akcji Nakrętka organizowanej przez stalowowolskie Centrum Wolontariatu i  Inicjatyw Obywatelskich. Akcja ta niesie pomoc  dzieciom z różnego rodzaju upośledzeniami wspiera ich rozwój poprzez wsparcie finansowe (rehabilitacje, turnusy, rehabilitacyjne, protezy ). Akcja polega na zbiórce nakrętek i ich sprzedaży. Cała uzyskana ze sprzedaży kwota wpłacana jest na przeznaczone w tym celu konto. Akcja trwa aż do uzyskania przewidzianej kwoty.
   Uczniowie naszej szkoły bardzo  spontanicznie zareagowali na wezwanie. Akcja koordynowana jest przez Samorząd Uczniowski z którym współpracują wszyscy nauczyciele. Dwa razy dostarczyliśmy już do siedziby Centrum Wolontariatu kilkanaście worków nakrętek. Ponadto akcją zajmuje się wolontariuszka Centrum Karolina Sądej z klasy 5 B, która to już drugi rok zbiera nakrętki i wraz z rodzicami zawozi je do Stalowej Woli.

Nakrętki można przynosić do wyznaczonego punktu w szkole oraz do wyznaczonych osób (pani Małgorzata Marciniec, Karolina Sądej klasa 5 B).


Serdecznie dziękujemy za pomoc.
 

Rusza V edycja akcji "Nakrętka". Tym razem mieszkańcy wraz z Centrum Wolontariatu i Inicjatyw Obywatelskich, mogą pomóc Ani, uczennicy jednego ze stalowowolskich gimnazjów, która urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Od pierwszych miesięcy życia Ania poddawana jest rehabilitacji w domu i różnych ośrodkach. Przebywała w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, gdzie przeszła leczenie botulinowe. W specjalnym szpitalu "Górka" w Busku Zdroju w kilku etapach przeszła operację rekonstrukcji nadgarstka oraz operację ścięgien Achillesa i kolan. - "Rehabilitacja przynosi stopniową poprawę, lecz do zamierzonych celów jeszcze daleko. Pobyt na turnusie rehabilitacyjnym pozwoli osiągnąć dalsze postępy w leczeniu oraz zregeneruje samopoczucie dziewczynki po długim roku szkolnym. Koszt takiego turnusu dla dziecka wraz z opiekunem to około 6 tys. zł. / 3 tygodnie" - mówi Klaudia Skowyra, koordynator biura pośrednictwa pracy wolontarystycznej w Stalowej Woli.

Każdy kto chciałby pomóc dziewczynce, może to zrobić, zbierając wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki, które następnie należy przynieść do magazynu Centrum, mieszczącego się w ostatnim garażu za budynkiem przy ulicy Popiełuszki 13a w Stalowej Woli.

 

Darczyńcy mogą także dokonywać bezpośrednich wpłat na konto Niżańskiej Fundacji Równych Szans "Stokrotka": Bank Spółdzielczy / Tarnobrzeg 02 9434 1025 2006 1601 0145 0001 z dopiskiem "Ania"
----------

Zakończyła się IV edycja akcji Nakrętka. Polegała ona na zbieraniu plastikowych nakrętek z butelek na rzecz 17- letniego chłopca z zespołem Downa Krystiana. Do akcji przyłączyło się wiele osób, szkół i przedszkoli ze Stalowej Woli. Na początku przyszłego roku rozpocznie się kolejna edycja akcji , dlatego też cały czas warto zbierać nakrętki.  W tym roku zbieraliśmy nakrętki na bardzo dobrą i kosztowną protezę nogi dla Krystiana ze Stalowej Woli. Na życzenie matki Krystiana akcja została zakończona, na koncie znajduje się prawie 8 tys. złotych. W wakacje odbył się transport nakrętek do miejsca skupu z czego uzyskaliśmy prawie 4 tys. złotych. Pozostałe pieniądze to wpłaty na konto od życzliwych ludzi oraz aukcja przedmiotów przekazanych przez Panią Justynę Steczkowską. Na życzenie matki Krystiana akcja została zakończona, brakującą kwotę uzbiera we własnym zakresie. W tym momencie w magazynie znajduje się około 2,5 tony nakrętek, zostaną one przeznaczone na kolejną edycję akcji, po nowym roku – mówi Klaudia Skowyra, Koordynator pośrednictwa pracy wolontarystycznej. (więcej>>)

Zmieniony ( Wtorek, 23 czerwca 2015 15:52 )
 

B.Śnieżek